Bedensel Engelli Boyaciya Emniyet Müdürü Sahip Çikti

Kategori : Genel |

OSMANİYE (CİHAN) – Osmaniye Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, yardıma muhtaç engelli vatandaşa İstanbul’dan gönderilen tekerlekli sandalyeyi teslim etti.
Geçimini zor şartlarda sağlayan evli ve bir çocuk babası ayakkabı boyacısı Mehmet Pak, polisin bu sürprizi karşısındaki mutluluğunu kelimelerle ifade etmekte zorlandı.
Bir süre önce bedensel engellilerden oluşan basketbol takımına, basket maçı için özel dizayn edilmiş tekerlekli sandalye armağan eden Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, bu kez de bir engelli vatandaşa sahip çıktı.
Çiçek İşhanı’nın girişinde ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan engelli Mehmet Pak’ın durumundan haberdar olan Yılmaz, derhal harekete geçerek İstanbul’daki yardımsever bir işadamını aradı ve ondan bir tekerlekli sandalye talebinde bulundu.


Zeynel Abidin Erdem isimli hayırsever işadamı, birkaç gün içerisinde temin ettiği tekerlekli sandalyeyi Osmaniye Emniyet Müdürlüğü’ne kargoyla ulaştırdı.
Çiçek İşhanı’na yaya olarak giden Emniyet Müdürü, bedensel engelli boyacı ile bir süre sohbet ettikten sonra sandalyeyi teslim etti. 
Günde 5-10 YTL para kazanan ve evine pedallı sandalyesiyle giden Mehmet Pak, hediye karşısında duygulanarak emniyet müdürüne teşekkür etti. 
Bu arada Emniyet Müdürü Yılmaz ise insanların çevresine karşı duyarlı olması durumunda birçok yardıma muhtaç vatandaşın sıkıntılarının giderileceğini ve toplumsal birlikteliğin böylelikle güçleneceğini belirtti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.