Bedensel Engelli Okçular Antalya’da Çalişiyor

Kategori : Genel |

Bedensel Engelli Okçuluk Milli Takımı, Antalya’nın Kemer ilçesinde kamp çalışmalarını sürdürüyor. Çek Cumhuriyeti’nde 14-22 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Bedensel Engelliler Okçuluk Dünya Şampiyonası’na katılacak Milli Takım, 16 Mart’ta başladığı kampta günde çift idman yapıyor. Başantrenör Nejat Üstün idaresinde çalışan milli takımda, 21 sporcu yer alıyor. Milli takımın, ayrıca 5-11 Haziran’da İngiltere’de düzenlenecek uluslararası bir turnuvaya katılacağı belirtildi. Başantrenör Nejat Üstün, yaptığı açıklamada, kamp çalışmalarının çok iyi gittiğini söyledi. Geçen yıl düzenlenen Pekin Olimpiyatları’nın ardından sporcuların uzun bir süre dinlendiğini ve Ocak ayından sonra tekrar çalışmalara başladıklarını ifade eden Üstün, ”İlk kampımızı Aksaray’da salonda gerçekleştirdik. Kemer’deki ikinci kampımız açık havada gerçekleşiyor” dedi.
     İlk hedeflerinin Bedensel Engelliler Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak olduğunu vurgulayan Üstün, asıl hedeflerinin ise 2012 yılında düzenlenecek olimpiyatlar olduğunu kaydetti. Takımda madalyalı sporcularının yer aldığına dikkati çeken Üstün, ”Dünya şampiyonasında madalya alarak olimpiyatlardaki başarımızı taçlandırmak istiyoruz. Çalışmalarımızı sıkı tuttuğumuz takdirde olimpiyatlarda elde ettiğimiz başarıyı dünya şampiyonasında tekrarlayabiliriz” diye konuştu.
    
     -GURUR VERİCİ-
    
     Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Okçuluk Branşı Sorumlusu Tunç Tonger de geçen yıl olimpiyatlara katıldıklarını ve bir altın madalya ile iki dördüncülük elde ettiklerini söyledi.
     Sporcuların olimpiyatlardaki başarısının gurur verici olduğunu belirten Tonger, ”Buradaki çalışmalarımız Bedensel Engelli Okçuluk Milli Takımı’nın ikinci kampı. İlk kampımızı Aksaray’da salonda yaptık. Şu anda her şey iyi gidiyor. Yurt dışında düzenlenecek iki şampiyonaya katılacağız ve bu şampiyonalarda başarılı olmak istiyoruz” dedi.
     Engelli bilincinin geliştirilmesi ve engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara dikkati çekmek amacıyla, polis teşkilatlarında ”Engelli mi, engellenen mi” konulu seminerler düzenlediklerini dile getiren Tonger, amaçlarının polis teşkilatını bedensel engellilerle ilgili daha fazla bilgilendirmek olduğunu belirtti.
     Türkiye’de bedensel engellilere olan bakış açısının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine inandığını kaydeden Tonger, ”Aşık Veysel’in bir sözü vardır: Kör olmasaydım bu köye çoban olurdum, kör oldum ozan oldum” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.