Bedensel Engelli Sporcularin Hülya Avşar Hüsrani

Kategori : Genel |

Dünya Şampiyonası’na hazırlanan Bedensel Engelli Tenis Milli Takımı sporcuları, moral maçı için söz veren Hülya Avşar gelmeyince hüsrana uğradı.
     İngiltere’de 19 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Dünya Şampiyonası’na hazırlanan milli takım sporcuları, bugün Hülya Avşar ile moral maçı yapmak için Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri’nde toplandı. Ancak Çankaya Belediyesi Spor Kulübü yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla Avşar’ın maça gelmeyeceğini öğrenen sporcular, üzüntü yaşadı.
     Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar, burada yaptığı açıklamada, Hülya Avşar’ın getirilmesiyle ilgili organizasyonun kendilerine ait olmadığını belirterek, ”Bunu milli takım antrenörümüz tamamen kendi çabalarıyla ayarlamıştır. Hülya Hanımın avukatıyla görüşerek moral maçı sözü almıştır, ancak kendisi bugün gelmedi. Hülya Hanımın gelmesini Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın engellediği yolunda duyum aldık. Eğer doğruysa camia olarak kendisini kınıyoruz” dedi.
     Burada toplanma amaçlarının milli takım sporcularına moral ve motivasyon vermek olduğunu anlatan Gülpınar, ”Gerçek kahramanlar sporcularımızdır. Hülya Hanım ya da bir başkası gelsin ya da gelmesin, onlar Türkiye’yi temsil etmeye devam edecektir” diye konuştu.
     Öte yandan Çankaya Belediyesi Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Erhan Kırçiçeği, milli takımın şampiyona hazırlıklarını kulüplerinin tesislerinde yaptığını ifade ederek, bu konuda her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.
     Kırçiçeği, kulüplerinin bir süredir yaşadığı sıkıntıların çözüme ulaşmadığını kaydederek, şöyle konuştu:
     ”Sayın Tanık, kulübümüze sahip çıkmadığı gibi bize ait olan Ahlatlıbel ve Lozan tesislerini koşulsuz kendisine devretmemizi istedi. Biz bunu kabul etmedik, edemeyiz de. Dün saat 19.00’da sayın Hülya Avşar bu organizasyona katılmayacağını bildirdi. Kendisinin yerine iletişim kurduğumuz avukatı, organizasyonun Bülent Tanık tarafından engellendiği yönünde görüş bildirdi. Sayın Hülya Avşar ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, el ele vererek engelli sporcularımızın önüne engel koydular. Hiçbir gerekçe göstermeden bu organizasyona katılmayan sayın Hülya Avşar’ı ve kulübümüzün gerçek sahibi gördüğümüz, ancak bu saatten sonra sporcuya ve spora hiçbir katkısı olamayacağını düşündüğümüz Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ı, Türk amatör sporuna ve engellilere ihanet olarak görüyor ve kendilerini kınıyoruz.”
     Bu arada Ayhan Çelik antrenörlüğünde kupaya katılacak Bedensel Engelliler Tenis Milli Takımı’nda Türkiye’yi Kemal Oku, İbrahim Batmaz, Muharrem Çakmak ve Turan Akalın temsil edecek.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.