Bedensel Engelli Vatandaşin Yamaç Paraşütü Sevinci

Kategori : Genel |

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bedensel  engelli bir kişi, yamaç paraşütüyle uçtu.        Çocuklukta geçirdiği rahatsızlık  nedeniyle yaşamını koltuk değnekleri yardımıyla sürdüren Serdar Başaran  (30), tatil için geldiği Fethiye-Ölüdeniz’de yamaç paraşütüyle uçmanın  keyfini yaşadı. Bir pilotla birlikte 1800 metre rakımlı Babadağ’dan yamaç paraşütüyle  atlayan Başaran, başarılı bir iniş yaptı. Başaran,  ”Heyecandan  ölecektim. Tüm engellileri yamaç paraşütü ile uçmaya davet ediyorum”  dedi.

 
       Yamaç paraşütü pilotu Mustafa Güler, bedensel engelli Serdar Başaran’ın  kalkış anında ve iniş esnasında hiçbir problem yaşamadığına söyledi.  Güler, ”Gökyüzünde çok rahat bir uçuş gerçekleştirdik. Onun yaşadığı  mutluluğa şahit olmak çok güzeldi” diye konuştu.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.