Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takimi Kemer De Kampa Girdi

Kategori : Genel |

Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımı,  Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük beldesinde hazırlık kampına  girdi. Milli Takım, 2008 Pekin Paralimpik (Engelliler) Olimpiyat  Oyunları’na hazırlanıyor.
       Bedensel Engelliler Takımı Başantrenörü Nejat Üstün, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, Pekin Paralimpik Olimpiyat Oyunları’na, makaralı yay  bayanlarda Gülbin Su, olimpik yay erkeklerde Mustafa Demir ve Özgür  Özen, olimpik yay bayanlarda Hanife Öztürk ve Gizem Girişmen ile  katılacaklarını söyledi.
       Takımın 3 yıllık süreçte Avrupa ve dünya şampiyonalarına katıldığını,  kazandıkları başarılar ve edindikleri bilgilerin sporcuları  olimpiyatlara kadar taşıdığını kaydeden Üstün, ”6’sı makaralı, 10’u  olimpik yay dallarında toplam 16 sporcumuzla 10 gün sürecek kampa  girdik. Nisan ayında bir kamp daha yapacağız. Açık hava pratiğini  geliştirerek yılın ilk kampında sporcularımızı yarışmalara  hazırlayacağız” dedi.
       Okçuluk Bedensel Engelliler branşının Türkiye’deki hızlı gelişimine  karşın, sporcu sayısında yetersizlik bulunduğunu vurgulayan Üstün, 40  sporcu içerisinde yapılan elemeler sonucu dünya şampiyonaları ve  olimpiyatlara katıldıklarına dikkati çekti.
       Nejat Üstün, olimpik bayanlarda Gizem Girişmen ile makaralı bayanlarda  Gülbin Su’nun madalya bekledikleri sporcular arasında yer aldığını  bildirdi.
       Geçen yıl Güney Kore’de düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Okçuluk  Şampiyonası’nda üçüncülük elde eden bedensel engelli milli okçu Gülbin  Su da kampın son derece başarılı geçtiğini belirterek, olimpiyat  oyunlarında kendine çok güvendiğini söyledi.
       Geçen yılki şampiyonanın kendileri için önemli tecrübe yarattığını dile  getiren Gülbin Su, ”Dünya şampiyonasındaki tecrübeyle olimpiyatlara  katılmanın avantajını kullanarak, ülkemize madalyalarla dönmeyi  hedefliyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi.
       Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımı’nın Kemer kampı 3 Nisan’da sona  erecek.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.