Bedensel Engelliler Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Vali Öztürk’ü Ziyaret Etti

Kategori : Genel |

NİĞDE (CİHAN) – Niğde Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Vali Sebahattin Öztürk’ü ziyaret etti.Bedensel Engelliler Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yıldırım, Başkan Yardımcısı Nadi Tanrıkulu ve yönetim kurulu üyeleri Ali Akbey, Abdulkadir Ünsal, Ramazan Özsaraç ve Mehmet Yücel, kulübün sıkıntılarının giderilmesi için Vali Öztürk’ten destek istedi.Aydın Yıldırım , “Genel kurul sonucunda yeni yönetimimizi oluşturduk. Dolayısıyla belli başlı sıkıntılarımız var. Öncelikle Valilik girişinde çok güçlük çekiyoruz. Buraya bir asansör yapılırsa seviniriz. Basketbol sandalyesine ihtiyacımız var. Bazı illerde duyuyoruz valilikler İl Özel İdare kanalıyla kulüplerine basketbol sandalyesi alıyor. Şuanda Konya’dan bir sporcu transfer etti. Bu sporcumuzun kalacağı yer yok. Ayrıca spor kulübümüzün bir yere ihtiyacı var. Bu konularda destek olunmasını istiyoruz.” dedi.


Niğde Valisi Sebahattin Öztürk ise, “Tabi girişte doğal olarak zorlanıyorsunuz. Bir önceki dönemi bilmiyorum ancak incelettirelim, eğer yapılabilecek konumdaysa asansör yaptırırız. Ancak burası hizmet yeri değil temsil yeridir. Sizin bu giriş sorununuzu çözmek için de biz aşağıya iniyoruz.” deyince, Başkan Aydın Yıldırım, “Bu da bizim işimize gelmez. Bir valiyi aşağıya indirmek uygun değil diye düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.
Vali Öztürk, “Bazı hizmet binalarında rampa var. Özellikle çok gidilip gelinen sosyal yardımlaşma vakfımızda rampa yaptık. Tabi artık kaldırımlar ve birçok hizmetler yapılırken engelli vatandaşlarımızı da düşünerek yapılmalı. Kulüp binası için şuan yerimiz yok. Birkaç derneğin daha ihtiyacı var ama bina yok. Sıkıntının giderilmesi için araştırılsın. Transfer olan sporcunun, uygun bir misafirhanede kalmasını sağlayacağız. Bütün sıkıntıları bir anda değil de zaman içerisinde çözmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.