Belediye Engellilere Özel Araç Tahsis Etti

Kategori : Genel |

KONYA (CİHAN) – Selçuklu Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara yönelik engelli taşıma aracı tahsis edildi. Tekerlekli sandalyeye muhtaç vatandaşlar, telefonla ‘Engelli Destek Merkezi’ne ulaşarak bu hizmetten yararlanabilecek.
Selçuklu Belediyesi engelli vatandaşlara yönelik yeni bir çalışma başlattı. Belediye tarafından hizmete sunulan engelli taşıma aracının tanıtımı için program düzenlendi. Programa Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Kamu Yararına Görmeyenler Derneği Başkanı Veli Özağan katıldı.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye olarak yeni bir hizmetle daha vatandaşların karşısına çıktıklarını söyledi. Engelli insanların sosyal yaşama katılımlarını önem verdiklerini ifade eden İbrahim Altay, “Toplumla barışık ve kolay bir yaşam sürdürmelerini istiyoruz. Engellerin kaldırıldığı, hiçbir şeyin onlara engel olmadığı şartlarda yaşamalarını istiyoruz. Engelli hemşerilerimizin herhangi bir engelle karşılaşmaması için çaba gösteriyoruz. Engellilere danışmanlık hizmeti sunuyor, birçok konuda onları bilgi sahibi yaparak kişisel gelişimlerine katkı sağlıyoruz.” dedi.
    Engellilerin ulaşımda büyük sıkıntılar yaşadıklarının farkında olduğunu aktaran Altay, bu sorunun çözümüne yönelik çalışma yaptıklarını dile getirdi. Belediye bünyesinde Engelli Destek Merkezi oluşturduklarını hatırlatan Altay sözlerine şöyle devam etti: “Şehirde bir ilki gerçekleştirerek belediyemizde işi olan engellilerimizin ulaşımını sağlamaya yönelik özel donanımlı engelli taşıma aracını hizmete sunduk. Hizmet almak isteyen hemşehrilerimiz engelli taşıma aracımıza 251 0 251 numaralı telefonla ulaşarak randevu alabilirler. Ayrıca belediyemizde engelli, yaşlı ve hamilelere hizmet noktasında tüm birimlerimizde öncelik ve kolaylık sağlanmaktadır. İleri aşamada engellilerimizin tüm resmi kurumlara ulaşımlarını sağlayacağız. Çalışmamızın hayırlı olmasını diliyorum.”
    Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Selçuklu Belediyesi’nin engellilere taşıma aracı tahsis ederek işlerini takip etme imkânı sağladığı için teşekkür ederek, “Selçuklu Belediyesi’nin bu çalışması ile engelli kardeşlerimiz evlerine hapsolmaktan kurtarılmış ve toplumun normal bireyleri arasında yer bulmaları sağlanmıştır. Bu çalışmanın örnek olmasını diliyor ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.
 
 
 
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.