Belediye Yoluna Asfalt Dökerek Engelli Kizi Ev Hapsinden Kurtardi

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yollar bozuk olduğu için 3 yıldır evden çıkamayan özürlü kızın yoluna asfalt döktürdü.
 Tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak yaşayan spastik engelli Pınar, sokaklarının satıh kaplama olması nedeniyle, 3 yıldır evden dışarı çıkamıyordu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun talimatıyla evinin olduğu sokak asfalt yapılınca, dünyalar Pınar’ın oldu.
 Aliağa’nın Helvacı ilçesinde yaşayan doğuştan spastik engelli 28 yaşındaki Pınar Akdoğanoğlu’nun hayatı, asfaltla değişti.

Yoldaki satıh kaplamada tekerlekli sandalyesi hareket etmediği için 3 yıldır evde kapalı yaşayan Pınar, yapılan asfalt çalışması sonrasında yeniden evinden dışarı çıkmaya başladı. Yollarını asfaltladığı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür eden Pınar’ın annesi Müyesser Akdoğanoğlu, “Konunun bu kadar gündeme geleceğini ve çağrımıza yanıt verileceğini beklemiyordum. Mutluluktan çok gözyaşı döktüm, çok sağolun.” dedi.
 Pınar’ın daha önce halk eğitimde boyama kursuna gittiğini söyleyen Müyesser Akdoğanoğlu, yolun asfalt olmamasından dolayı kızının 3 yıldır evde kapalı kaldığını ve bu durumun psikolojini bozduğunu, ama artık her şeyin çok daha güzel olacağını söyledi.
 “Kızım tekrar hayata döndü, yüzü tekrar gülmeye başladı.” diyen Müyesser Akdoğanoğlu şöyle konuştu:  “Pınar dışarı çıktığında, arkadaşları ile dışarıda gezdiğinde; saçı ve makyajı yapıldığında çok mutlu oluyordu. Ama bu son 3 senedir kızımın yüzü hiç gülmedi, çok hırçınlaştı. Bugün sağolsun belediyemiz yola asfalt döktü ve kızım 3 yıl sonra ilk kez dışarı çıktı ve tekrar gülmeye başladı. Artık onunla tekrar kurslara gidebileceğiz. Dışarıda arkadaşları ile gezebilecek. Aliağa’daki rehabilitasyon merkezinde tekrar tedavi görmeye başlayacak ve tedavi başarılı olursa kendi başına ayakta durmaya başlayacak. Çok mutluyum.”
 Büyükşehir Belediyesi, Pınar’ı ana yolla buluşturacak 300 metrelik yolu asfaltlamanın yanı sıra, bölgede ihtiyaç duyulan tüm ara yolları da asfaltlayacağını açıkladı.


 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.