Beş Yil Önce Güreşe Başlayan Engelli Genç Dünya Şampiyonasinda Derece Hedefliyor

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Kalp Merkezi’nde görev yapan işitme engelli Muhammed Ali Yılmaz (24), beş yıl önce başladığı güreşte üç birincilik elde etti. Yılmaz, katılacağı Dünya Güreş Şampiyonası’nda da derece hedefliyor.
 Türkiye’de şimdiye kadar yarışmalarda üç birincilik kazanan Muhammed Ali Yılmaz, 2008 Eylül ayında Ermenistan’da yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası’na katılacak. Kütahya’da yapılan finallerde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan Yılmaz’ın hedefi, şampiyonadan dereceyle dönmek. Yılmaz, şampiyona öncesinde 4 ile 17 Mayıs arasındaki hazırlık kampına da katılacak. Millî sporcu, beş yıl önce tanıştığı güreşin yanısıra futbol, hentbol ve basketbolle de ilgileniyor.

 Tercüman aracılığıyla duygularını ifade eden Yılmaz, ailesinde sporla ilgili kimse olmadığını ancak kendisinin güreşle uğraşmaktan büyük zevk aldığını belirtti. Genç sporcu, şampiyonada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini belirterek, “Sporu çok seviyorum. Futbol oynamak, basketbol takımında bulunmak ve hentbol yapmak bana huzur veriyor. Elbette millî formayı giydiğim güreşin bende yeri farklı. Onun için hiç durmadan çalışacağım.” dedi.
 Yılmaz, Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü de destek verilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.