Bir Engelli Bayan, Otobüslerde Kendilerine Yer Verilmesini İsterken

Kategori : Genel |

ANTALYA (CİHAN) – Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’da belediye başkan adaylarına destek için seçim çalışmalarında bulunurken vatandaşların garip istekleriyle karşılaşıyor.
Bir engelli bayan, otobüslerde kendilerine yer verilmesini isterken, hapisten yeni çıkan bir genç genel talebinde bulundu. Bir bayan ise altılı oynatabilmek için kendisine ruhsat verilmesini istedi.
Bakan Şahin, Kepez Belediyesi başkan adayı Hakan Tütüncü’ye destek vermek için çevre yolu ve dokuma bölgesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Kalabalık bir partili grubun kendisine eşlik ettiği Şahin, mikrofonu eline alarak hem yürüdü, hem konuştu. Öncelikle kendisini tanıtan Şahin, partisi ve Hakan Tütüncü adına oy talep etti. Kepez, Antalya ve Türkiye’ye yapılan güzel yatırımların devam etmesini dileyen Şahin, bayanlara karanfil, çocuklara oyuncaklar dağıttı. Şahin ve beraberindekilerin yürüyerek geçtiği yolun kenarındaki evin ikinci katında oturan yaşlı bayandan Şahin ve AK Parti’ye tepki geldi. Çocuklarının işsiz güçsüz, aç kaldığını söyleyen yaşlı kadın, ‘Yörüyün yörüyün’ diye seslendi

.
    Şahin, genelde olumlu tepkiler aldığı seçim çalışması sırasında ilginç isteklerle de karşılaştı.
Bir bayan isteğe bağlı sigorta primlerinin 160 TL’den bir ay içinde 230 TL’ye çıktığını söyleyerek durumun düzeltilmesini istedi.
Başka bir bayan ise önce altılı oynatmak için talepte bulunduğunu ancak kendisinden 50 bin TL rüşvet istendiğini iddia etti. Şahin, isim verilmesini konusunda ısrar edince kadın gerçek nedeni açıkladı.
Kendi işyerine 150 metre uzakta bir bayi daha olduğunu ifade eden kadına Şahin, “Bakın bize önce rüşvet alındığını söylüyorsunuz. Sonra isim vermiyorsunuz. Sonra da size 150 metre uzakta bir bayi daha bulunduğunu itiraf ediyorsunuz. Kanunlar ikinci bayiinin açılması için en az 250 metre olmasını şart koşuyor. Sizin istediğiniz için bunu değiştiremeyiz ki.” diye konuştu.
    AK Parti’yi desteklediğini söyleyen bir genç ise genel af talep etti. Kendisinin hapishaneden yeni çıktığını belirten genç, hapiste Bakan’ın ağzından çıkacak bir kelimeyi bekleyen binlerce insan olduğunu aktardı.
Genç daha sonra cezaların da çok ağır olduğunu ifade etti.
Şahin’den hapishanedekilerle tek tek görüşmesini teklif eden gence bakanı cevabı şöyle oldu: “Biz hâkimlere şu kadar ceza verin, bu kadar ceza fazla diyemeyiz ki. Ayrıca ben Antalya ve Alanya’daki cezaevlerini sık sık ziyaret ediyorum, öyle ki tek kişilik koğuşlara bile girip mahkûmlarla konuşuyorum.”
    Şahin’i güldüren talep ise bir yürüme engelli bayandan geldi. Otobüste kendisine ve engellilere yer verilmediğinden şikâyet eden bayana Şahin, “Ben bu konuda ne yapabilirim ki.” diye cevap verdi.
Şahin, engellilerin otobüse binişlerinin kolaylaştırılması için seçimlerden sonra belediyelerle görüşüp otobüslere gerekli donanımın eklenmesini talep edeceğini belirtti.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.