Bosch’tan Engellilere Yönelik Mesleki Eğitim

Kategori : Genel |

BURSA  (CİHAN) – Bosch Bursa fabrikaları, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde ‘Eğitimcinin Eğitimi Projesi’ni başlattı. Bursa ili ve ilçelerinde bulunan meslek liselerinde görev yapan öğretmenlerin mesleki ve teknik eğitimlerini desteklemek amacı ile Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni bir proje hayata geçirildi. ‘Eğitimcinin Eğitimi Projesi’ kapsamında meslek lisesi öğretmenlerinin sanayideki teknolojileri yakından tanımalarını sağlamak, öğrencilerine gerçekçi gözlemler aktarmalarına destek olmak, bilgi ve becerilerinin güncellenmesine yardımcı olmak amacı ile 1 ay sürecek bir eğitim programı hazırlandı. İlki 4 Temmuz – 1 Ağustos 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek olan eğitim programına 12 okuldan 16 öğretmen katılarak, CNC programlama, otomasyon, imalat ve bakım konularında bilgi eğitim ve seminerler alacak.
 Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş., ‘Eğitimcinin Eğitimi Projesi’nin yanı sıra Leonardo Da Vinci projesi ile mesleki eğitim kurumlarının teknik öğretmenlerinin Almanya’daki Bosch tesislerini ziyaret etmesini sağladı.
 Diğer taraftan Bosch, 2 farklı meslek lisesinin Dünya Bankası Projeleri’ne sosyal ortak olarak katılıyor, engelli vatandaşlara mesleki nitelik kazandırma ve istihdam projesini de yürütüyor.  Bosch’un mesleki eğitim kapsamında yürüttüğü projelerin arasında MEB’na okullarda yeni açılacak mesleki eğitim bölümlerine bilgi ve tecrübe desteği sağlamak. Bu kapsamda meslek liselerinde mekatronik ve endüstriyel mekanik bölümlerinin kurulmasına destek olundu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.