Büyükşehir, Ücretsiz Diş Tedavisi İçin Vatandaşin Ayağina Gidecek

Kategori : Genel |

İZMİR  (CİHAN) – EXPO hedefi doğrultusunda şehirdeki sağlık hizmetlerinin yelpazesini de genişleten İzmir Büyükşehir Belediyesi, diş tedavi hizmetini tam donanımlı gezici diş tedavi aracıyla halkın ayağına götürecek. Diş hekiminin bulunmadığı mahallelerde halka  ve engellilere bulundukları yerde hizmet verilecek.
 İzmir’in resmi aday olduğu EXPO 2015’e yönelik projelerine büyük ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi’nin Eşrefpaşa Hastanesi, okullarda yaptığı sağlık taramaları, ağız ve diş sağlığı eğitimlerinin yanısıra yeni aldığı tam donanımlı gezici diş tedavi aracıyla hizmeti   halkın ayağına kadar götürecek. Hedef, EXPO’nun yapılacağı 2015 yılında sıfır çürükle  sağlıklı gülüşler. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun talimatıyla satın alınan diş tedavi aracında hekimler, protez dışında dişle ilgili her türlü tedavi, çekim ve dolgu işlemini  yapacak. Yeni araçla üç hedef doğrultusunda hizmet verilecek.

 
 Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi işbirliğiyle Prof. Dr. Ertuğrul Sabah’ın desteğinde İzmirli engellilere yerinde diş ve ağız sağlığı hizmeti. İlköğretim çağındaki çocuklara koruyucu diş hekimliği hizmeti vermek. Diş hekiminin bulunmadığı ve vatandaşların diş hekimine ulaşamadığı ilçe, belde ve mahallelerde  diş ve ağız sağlığı hizmetlerini vatandaşların ayağına kadar götürmek.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.