Ceyhan Belediyesporlu İşitme Engelli Güreşçiler, 3 Madalya İle Yurda Döndü

Kategori : Genel |

ADANA / CEYHAN (CİHAN) – Ermenistan’ın Başkenti Erivan’da14 – 21 Eylül tarihlerinde düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Ceyhan Belediyesporlu işitme engelli güreşçiler Türkiye’ye madalya ile döndüler. Toplam 450 sporcunun katıldığı şampiyonada serbest ve grekoromende üç sporcunun da dereceye girerek madalya kazanması Ceyhan’da sevinçle karşılandı.
 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ceyhan Belediye ve Belediyespor Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl kurulmasına rağmen büyük işler başaran sporcularını kutlayarak, “Madalya alan tüm sporcularımızı kutluyorum. Ceyhan Belediyesporlu üç güreşçimizin dereceye girerek madalya kazanması bizleri sevindirmiştir.” dedi.

 
 Başkan Hüseyin Sözlü, bu yıl dünya şampiyonasında derece yapan sporcuların önümüzdeki yıl Tayvan’da yapılacak olimpiyat oyunlarına gitmeyi de hak ettiklerini belirtti. Sporculardan grekoromen dalında 55 kiloda Önder Talayhan Rus, Bulgar ve Gürcistanlı rakiplerini yenerek, İranlı rakibine sayı ile yenilerek dünya üçüncüsü olurken, 84 kiloda Seyfullah Karadeniz ise Rus, Ermeni, Ukrayna ve Japon rakibini yenerken Finalde İran’lı rakibine yine sayı ile yenilerek dünya ikinciliğini elde etti. Serbeste ise 74 kiloda Dursun Gözel, finalde kaburgasının batması nedeniyle hakem kararı ile İranlı rakibine yenilerek yine dünya ikincisi oldu.
 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir