[1 Aralık] Denizli Belediyesi 14 Bin Kişiye ‘Sosyal Eli’ni Uzatti

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli Belediyesi, şehrin altyapı ve üstyapı hizmetlerinin yanısıra 2006 yılında toplam 14 bin kişiye sosyal yardım yaptı.
 Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, doğrudan yapılan başvuruların yanısıra üç ekiple muhtarlıkları ziyaret ederek ihtiyaç sahiplerini tespit etti. Bu kapsamda yıl içinde 210 aileye 55 bin YTL nakit yardımda bulunan müdürlük, 2 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıttı, 743 ailenin ramazan ayında bakım ve yemek ihtiyacını giderdi ve 46 aileye odun kömür verdi. Muhtaç vatandaşlara yardım etmek için imkanlarını seferber eden müdürlük, Sevgi Eli Mağazası aracılığıyla da hayırseverlerden aldığı gelinlik, beyaz eşya, kıyafet, mobilyaya gibi malzemeleri ihtiyaç sahiplerinin evine kadar ulaştırıyor. Yıl içinde 3 bin 400 aileye sözkonusu yardımlarda bulunan Sevgi Eli, ihtiyaç sahibi 550 ilköğretim okulu öğrencisine de okul kıyafeti ve kırtasiye malzemesi verdi.

 Müdürlük bünyesindeki Engelliler Koordinasyon Merkezi ise engellilerin yaşamını kolaylaştırmak ve hayata bağlılıklarını arttırmak amacıyla çalışıyor. Engellilerin ihtiyaçlarını karşılanması için ilgili dernek ve farklı kurumlarla işbirliğine geçilip engelliler belirlenerek yardımın ulaştırılması sağlanıyor. Bu kapsamda 40 engelli öğrencinin düzenli olarak eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine gidiş gelişi yapılıyor. İhtiyaç sahibi diğer engelli vatandaşlara da telefon edilmesi durumunda evinden alınarak hastane ve diğer kurumlarda olan işlerine götürülüp getiriliyor. Yıl içinde 10 tekerlekli sandalye ve bir akülü engelli aracı ihtiyaç sahibine ulaştıran müdürlük, düzenli olarak engelli vatandaşların evlerini ziyaret ederek temizliklerini yapıyor.
 Denizli Belediyesi, bu yardımlarına ek olarak ilköğretime yeni başlayan öğrencilere 7 bin önlük ve yaka dağıttı. Önlük ve yakalar, öğrencilere belediyenin birer hediyesi niteliğinde verildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.