Denizli’deki Engelliler Çalişiyor Projesi’nde 65 Kişi İşbaşi Yapti

Kategori : Genel |

DENİZLİ  (CİHAN) – 26.01.2010- Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nın “Matra” programı kapsamında yürütülen ve Denizli Belediyesi’nin yerel koordinatörlüğünü üstlendiği Engelliler Çalışıyor Projesi’nde, işbaşı yapan kişi sayısı 65’e yükseldi.
    Belediye, İl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-Kur, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Denizli Ticaret Odası ve engelli dernekleri birlikteliğiyle engellilerin şahsi becerilerinin geliştirilmesi amacıyla 2009’da başlatılan proje devam ediyor. Bunun için açılan kursların sonundaki sınavlarda başarı gösteren engelliler işe yerleştiriliyor. Daha önce de 48 kursiyer işbaşı yapmıştı.
    Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, pilot proje uygulamaları kapsamında engelli vatandaşlar için eğitim ve istihdam çalışmasına devam edildiğini söyledi. Projeden faydalanmak isteyenlerin, Belediye Engelli Koordinasyon Merkezi’ne müracaat etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Yardımcısı Ök, “Müracaattan sonra İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Engelli Veri Tabanı’na kayıt yaptırılması gerekir. Kaydolan ve ilk görüşmesini tamamlayan engelli vatandaşlarımıza, İş-Kur ve PAÜ tarafından uygun işlere göre kurs veriliyor. Ardından da becerisine göre işe yerleştiriliyor.” dedi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.