Dünya Engelliler Ve Dostlari Gelişim Derneği Genel Başkani Kiliç:Her İnsan Engelli Olabilir

Kategori : Genel |

MERSİN / SİLİFKE (CİHAN) – Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği Genel Başkanı Nedim Kılıç,  engellilerin de toplum içinde yaşadığını ve bir zamanlar yürüyen, koşan insanlar olduğuna dikkat çekti. Silifke Belediyesi Mürüvvet Hanım Konağı Lokalinde Silifke Engelliler Derneği’nin yemeğine katılan Kılıç, “Herkes engelli olabilir. O nedenle engellilere daha sevgi dolu yaklaşılmalı ve onlara karşı anlayışlı olunmalı. Engellileri, aranıza alınız, engelliye her zaman destek verin, onlara balık vermeyin balık tutmasını öğretin” dedi. Silifke’de engelli vatandaşların belediye tarafından desteklendiğine şahit olduğunu belirten Kılıç, “Engellilere sahip çıkan ve ülkemizde ender bulunan belediye başkanlarına biz de sahip çıkıyoruz ve her zaman onların yanında olduğumuzu açık yüreklilikle belirtiyoruz. Engelliler derneğimizin bir binası ve böylesine güzel bir ortamda lokali olması ne kadar güzel bir hizmettir.” dedi.

 
 Yemeğe katılan Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel ise, “Her insan bir engelli adayıdır” anlayışı ile hareket ederek, engellilere yönelik yeni projeler hayata geçirdiklerini söyledi. Dernek binasının engelliler derneğine ücretsiz tahsis edilmesi, yol ve kaldırımların engellilerin yararlanabileceği şekilde düzenlenmesi, engelliler araç park yerleri, sosyal ve kültürel faaliyetlerine tam destek verilmesi gibi bir ço projeye imza attıklarını dile getiren Öngel, “Önümüzdeki günlerde uygulamaya koyacağımız güzel projelerimizden birisi de Belediyemiz Mürüvvet Hanım Konağında bir yer tahsis ederek her türlü makine ve teçhizat donanımını biz belediye olarak temin edeceğimiz bir üretim atölyesi kurmaktır. Engelli vatandaşlarımız hem boş zamanlarında el işi yapacaklar, hem de ürettikleri el işlerini satarak derneklerine ve kendilerine ekonomik gelir elde edecekler. Biz belediye olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.