Dünya Şampiyonu Balikçi: Engelli Olmak Başariya Engel Değil

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Estonya’nın başkenti Tallin’de düzenlenen Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası ‘engelli sporcu’ kategorisinde dünya şampiyonu olan Tolga Murat Balıkçı, engelli olmanın başarıya engel olmadığını söyledi.
    En büyük hayali olan dünya şampiyonluğuna ulaştığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Murat Balıkçı, gençlerin her türlü zararlı alışkanlıklardan kurtulması için spora yönlendirilmeleri gerektiğini vurguladı. Balıkçı, “Bunun için Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ile görüştüm. Özellikle uyuşturucu madde kullanan gençleri spor ile tanıştırıp bu kötü alışkanlıklarından kurtulmaları için her türlü desteği vereceğimi ifade ettim. Fakat şu ana kadar kendisinden herhangi bir olumlu dönüş olmadı. Ben bu konuda her zaman desteğe varım. Foça’da gençlere yönelik spor faaliyetlerini geliştirmek adına elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım.” diye konuştu.
    İzmir’in Foça ilçesinde 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu bir bacağını kaybederek bedensel engelli olan Tolga Murat Balıkçı, Özürlüler Koordinasyon Merkezi başkanı Selahattin Boyu ile yaptığı görüşmede oldukça mutlu görülürken, Boyu, ”Kendisine, ülkemize, İzmir’e ve çok güzel ilçemiz Foça’nın tanıtımına sağladığı değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yapacağı yarışlarda da onlara başarılar diliyorum.” dedi.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.