Dünya Şampiyonu Görme Engelli Judocu Ödüllendirildi

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – 27.01.2010- İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, dünya şampiyonu görme engelli judocu Sergen Gündüz’e törenle ödül verdi. Törende konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, “Sergen’in gösterdiği bu başarı, bütün engelli sporcular için örnek olacak.” dedi.
    Görme engelli judocu Gündüz, 1-6 Temmuz 2009 arasında Macaristan’da düzenlenen Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası ve 14-20 Temmuz arasında düzenlenen Dünya Gençlik Judo Şampiyonası’nda 55 kiloda altın madalya aldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadıklar, bu başarıyı ödüllendirmek için Gündüz’ü makamında kabul etti. Sporda azimle çalıştıktan sonra engel kalmayacağını belirten Sadıklar, “Engeller, azim ve çalışmayla aşılabilir. Sergen, bunun en iyi örneği. Fırsat verilip önyargılar aşıldığı zaman başarının gelmemesi imkansızdır.” şeklinde konuştu.
    Başarılarının devamını getirmeye çalışacağını söyleyen Sergen Gündüz de, “Doğuştan yüzde 90 görme kaybı var ama ben bunu engel olarak görmüyorum. Daha fazla çalışarak, daha büyük başarılara imza atıp ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Elimden gelenin en iyisin yaparak, 2012 Dünya Paralimpik Şampiyonası’na katılmayı hedefliyorum.” dedi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.