Dünyaya Bir De Onlarin Gözüyle Bakin

Kategori : Genel |

Fotoğraf sanatçılarından iki yıl temel fotoğrafçılık eğitimi alan zihinsel engelli gençler, çektikleri fotoğrafları açacakları sergiyle sanatseverlerin ilgisine sunacak. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) ile Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfının (ZİÇEV) ortaklaşa düzenlediği proje kapsamında, iki yıldır fotoğraf eğitimi alan zihinsel engelli 28 genç, 50 fotoğraftan oluşan sergilerini, Milli Kütüphane Sergi Salonu’nda açacaklar. 16-22 Mart arasında açık kalacak sergiyle ilgili bilgi veren proje sorumlusu fotoğrafçı Faika Berat Pehlivan, proje grubunun 2007 yılının Şubat ayında çalışmalarına başladığını, geçen süre içerisinde yapılan çalışmalarla 4 sergi açıldığını bildirdi.

 
     Pehlivan, fotoğrafın sihirli dünyasıyla zihinsel engelli çocukları tanıştırmak istediklerini ifade ederek, iki yıldır çok başarılı çalışmaların ortaya çıktığını belirtti. Pehlivan, ”Fotoğraf duygu ve içten gelen bir şeydir. Biz çocuklara herhangi bir tema veya kompozisyon yönlendirmesinde bulunmadık. Tamamen gördüklerini fotoğrafladılar. Bir anlamda kendi gözleriyle bize dünyalarını anlattılar. Çok ilginç fotoğraflardan oluşan bu serginin, sanatseverlerden büyük ilgi göreceğine inanıyorum” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.