Ege Üniversitesi 127 Engelli Öğrenciyi Meslek Sahibi Yapti

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, EÜ ve Element Eğitim Teknolojileri AŞ’nin birlikte düzenlediği Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi (EMEP)sertifika töreni yapıldı. Törende, meslek sahibi olan 127 engelli öğrenciye sertifika verildi. EMEP kapsamındaki “E-pazarlama” sertifika programı tamamlandı. 40 ilden toplam 127 engellinin katıldığı proje, meslek kazandırmayı amaçlıyor. Törende konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır, “Bu projeye tahminimizin üstünde katılım olmasından son derece mutluyum. Burada dikkat edilmesi gereken iki unsur var. Birincisi projenin üniversite ile sanayi işbirliğine imza atması, ikincisi ise engelli, üniversite ve sanayi olmak üzere güzel bir aile oluşturulmasıdır.” dedi.


 Günümüz işletmecilik anlayışının ev ofis uygulamasına doğru gitmekte olduğunu belirten EÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rezan Tatlıdil ise, “E-pazarlama, zamanının büyük kısmını evde geçirmek zorunda kalanlara ya da evde olmak isteyenlere çıkış kapısıdır. Ben bunu sadece engelliler için değil, sesini bütün üniversite öğrencilerine duyurabilecek bir program olarak görüyorum.” şeklinde konuştu.
 Element Eğitim Teknolojileri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eşkinat da eğitimin sınır tanımadığını ifade ederek, programdaki öğrencilerin aslında zor sanılmasına rağmen kolay bir şekilde eğitim alabileceklerini gösterdiğini dile getirdi. EMEP öğrencilerinden Özkan Dikmen ise, “Bu proje, kabuğumuzdan çıkıp hayata daha kolay atılmamıza yardımcı oldu. Çok mutluyum.” dedi. Daha sonra EMEP öğrencilerine sertifikaları, Rektör Bayındır tarafından dağıtıldı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.