Eğitim Her Engeli Aşar” Kampanyasi

Kategori : Genel |

Niğde Valisi Alim Barut, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül’ün himayesinde bir yıl önce başlatılan ”Eğitim Her Engeli Aşar” kampanyasının birinci yılında yüzde 35 başarı sağladıklarını söyledi. Barut, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampanya ile toplumda duyarlılık oluşturmak, eğitimden yararlanan engelli sayısını artırmak ve engellilerin topluma etkin kişiler olarak katılımının sağlanması amaçlandıklarını anlattı.
Niğde’nin en başarılı 18 il içerisinde yer aldığını ve bundan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Barut, projenin bir yıl önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül himayesinde başlatıldığını ve projede bir yılın dolması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde tören düzenlendiğini hatırlattı. 
         Engelli bireylere verilen eğitimin ücretsiz olduğunu bildiren Barut, şunları kaydetti:
         ”Niğde’nin kampanya kapsamında başarılı olan 18 il arasında yer almasından memnun olduk. Kampanya başladığında özel eğitimden yararlanan birey sayısı 982 iken, bugün itibariyle bin 156 öğrenci yararlanmakta. Bu kampanya üç yıl devam edecek bir sosyal sorumluluk projesidir. Engelli bireyi olsun olmasın herkes bu kampanyaya destek vermeli.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.