El Ele Bedensel Engelliler Derneğinden Dayanişma Gecesi

Kategori : Genel |

Almanya’nın Hamburg kentinde faaliyet  gösteren El Ele Bedensel Engelliler Derneği, dayanışma gecesi düzenledi. Gecede şarkıcı Onur Akın ve Yeninur Ada’nın yanı sıra Diyap Gökduman,  Grup Anadolu, Nur Cennet, Tekin Keçe, İlknur ve Orkide Çocuklar Korosu  sahne aldı. Sunuculuğunu Nebahat Uzun ve Kazım Korkmaz’ın yaptığı gecede, El Ele  Bedensel Engelliler Derneğinin kardeş dernek temsilcileri, Türkiye  Engelliler Derneği Başkanı Yılmaz Demirel, Maraş-Elbistan Engelliler  Derneği Başkanı Songül Sayım ve Bandırma Sakatlar Derneği Başkanı Ömer  Özkan da yer aldı.
       Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Demirel, engelli insanların  dışlanmaması gerektiğini belirterek, “Beyin engelli olmak daha kötü.  Merhametli ve yardımsever olmak lazım. Engelli insanların toplumda kabul  görmeleri, onlarla yaşamayı öğrenmekle olur. Onları dışlamayalım.  Türkiye’deki engellilerin sayısı azımsanamayacak derecede çok, ancak  sosyal güvenceleri yok. Türkiye’de herkesin tekerlekli sandalyesi yok.  Yapacağımız maddi ve manevi yardım, engellilerin yaşama daha sıkı  sarılmalarına neden olmaktadır” dedi.
       Derneğe destek sağlayan kişilere plaketlerin de takdim edildiği gecede,  Almanya’nın Flensburg kentinde faaliyet gösteren Hayat Yardım Derneği  de, El Ele Bedensel Engelliler Derneğine 3000 avro bağışta bulunduğunu  açıkladı.
       Gecede elde edilen gelirle, Türkiye’deki muhtaç insanlar için tekerlekli  sandalye, tıbbi araç ve gereç alınacağı kaydedildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir