Emniyet Mensuplarinin Engelli Çocuklarina Bilgilendirme Paneli

Kategori : Genel |

GAZİANTEP (CİHAN) – Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nde engelli çocuğu bulunan 62 aile için  
 
“Engelli Hakları İle İlgili Bilgilendirme ve Bilinçlendirme” konulu panel düzenledi. Emniyet mensuplarının eşlerine ve ailelerine yönelik sık sık faaliyetler yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Tülay Yılmaz, panelde duygulandığını söyledi.
    Engelli çocukları gördükçe kendini sorguladığını ifade eden Yılmaz, “Her zaman kendime ‘acaba bunlar için ne yapabilirim, nasıl yardımcı olabilirim’ şeklinde sorular soruyor çözümler arıyorum. İlimiz emniyetinde bulunan personelin 67 engelli evladı olduğunu tespit ettik. Bu ailelere ve çocuklara hem sosyal haklarını öğretmek, hem de psikolojik motivasyon sağlamak için alanında uzman kişileri şehrimize çağırdık.” dedi.   
    Yılmaz, panele Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi bünyesinde görevli uzman ve psikologları çağırdıklarını dile getirdi. Emniyet mensupları ve eşlerine yönelik programları devam ettireceklerini vurgulayan Yılmaz, yaptıkları faaliyetlerle ilgili şunları söyledi: “Personel çocuklarına, şehit ve gazi yakınlarının çocuklarına burs veriyoruz. Şuana kadar 168 öğrencimize burs verdik. Hasta olan personel ve yakınlarını ziyaret ederek onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. İnşallah şimdi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik bir program hazırlığı içindeyiz.”
    Panelde konuşan Gaziantep Emniyet Müdürü Halil Yılmaz duygulu anlar yaşadı. Yılmaz, “Sakat ya da engelli olmak kimsenin elinde değil, bunun için biz kurum olarak engelli aileler için elimizi taşın altına koyacağız.” dedi.
    Geçirdiği kaza sonucu engelli kalan emekli emniyet müdürü Ahmet Erez, panelde başından geçen ilginç olayları anlattı. Erez, bir engelli vatandaş olarak başından geçen olayları anlatarak engelli ailelere ve engelli çocuklara moral verdi. Erez, yolda tekerlekli sandalye ile giderken trafik polisinin kendisini durdurarak,  “Bey amca felek bir kere vurmuş, ikincisine davetiye çıkarma.” sözlerini sarf ettiğini söyledi.
 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.