Engel Tanimayan Engelli

Kategori : Genel |

 Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşayan doğuştan engelli genç, yaşam mücadelesinde engel tanımayarak, gitarıyla hayata tutundu.
     Alınan bilgiye göre, Adıyaman’ın Besni ilçesinde fiziksel engelli olarak dünyaya geyen ve günlük yaşamını tekerlekli sandalye ile sürdürebilen 24 yaşındaki Bünyamin Çelikal (24), Ankara’da Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Meslek Lisesini bitirdi. Eğitimi sırasında müzikle ilgilenen Çelikal, gitarda kısa sürede uzmanlaştı.
     Halen Çubuk Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici olarak gitar dersi veren Çelikal, müzik grubu kurdu. Özel ders de veren Çelikal, konserlere de katılıyor.
     ”Fiziksel engelin engel olmadığını, asıl engeli beynin yarattığını” ifade eden Çelikal, ”Ben başardım, tüm engelliler de başarabilirler. Önemli olan beyindeki problemleri çözmüş olabilmek” şeklinde konuştu.


     Çubuk’un altyapısının engellilere uygun olmadığını, belediyenin engellileri de gözetmesi gerektiğini belirten Çelikal ”Hiç değilse belirli merkezlerde, engelliler yardım beklemeden rahat hareket edebilmeli. Bu hizmeti yetkililerden bekliyoruz” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir