Engeliler 1 Ay Boyunca Karadeniz Kiyisinda Tatil Yapabilecek

Kategori : Genel |

SAKARYA / ADAPAZARI (CİHAN) – Karadeniz sahilinde kurulacak olan çadır kampı ile engelliler gönüllerince tatil yapabilecek. Engeliler Federasyonu Genel Başkanı Emriye Arapoğlu, Adapazarı Şube Başkanı İbrahim işçi ve Kaynarca İlçesi Arifağa Köyü Muhtarı Bekir Poyrazla birlikte Karaboğaz mevkiinde kuracakları kamp yerini gezdi. Arapoğlu, engellileri, engelsiz yaşamaları için, hayata daha iyi bağlanmaları için, tabiatın güzelliğinden yararlanmaları için böyle bir çalışma başlattıklarını belirtti. Arapoğlu, şunları söyledi: “Engellilere kuracağımız kamp yerinin suyu var. Elektriği bağlanmak üzere. Burası çok güzel sakin bir yer. Engellilerin çok keyif alacağı bir yer. Aileleri ile doyasıya yüzecekleri güneşlenecekleri ve dinlenecekleri mekanları olacak. Çadırlarını bizler kuracağız, ayrıca  yemek ihtiyaçları için mutfak kuracağız. Bu giderleri federasyon tarafından ben karşılayacağım. İzmit Cebeci’de otantik süs eşyaları satışı yapan bir dükkân açtık. Buradan kazandığımız parlarla engelliler kampının yiyecek içecek masraflarını karşılayacağız.”


Arifağa Köyü muhtarı Bekir Poyraz, “Engellilerimizin en güzel şekilde tatil yapması için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Engellilere sahip çıkmalıyız, burada kendi evleriymiş gibi rahat etsinler” diye sözlerini tamamladı. Federasyonun tatil kampı çalışmaları engelliler arasında sevinçle karşılandı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.