Engelleri Aşarak Madalya Aldilar

Kategori : Genel |

KOCAELİ (CİHAN) – Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor’un Görme Engelli Judocuları Serkan Esmer ve Gökmen Aydın Almanya’daki Uluslar arası turnuvada kürsüye çıkmayı başararak iki madalya ile Kocaeli’ne döndüler.
    Geleneksel olarak her yıl yapılan Uluslararası Parolimpik Komitesi ve Almanya Görme Engelliler Vakfı desteğiyle düzenlenen Almanya’nın Schmalka kentinde düzenlenen turnuvaya 10 ülkeden 150 aşkın Görme Engelli judocu katıldı.
    Uluslararası Görme Engelliler Almanya Judo Turnuvasında 66 kiloda tatamiye çıkan Serkan Esmer, finale gelene dek Ukraynalı, Alman ve İspanyol rakiplerini yenmeyi başardı. Finalde İngiliz rakibi karşılaşan Serkan Esmer, sayı ile yenilince gümüş madalyada kaldı.


    Büyükşehir Kağıtspor’un Uluslararası Görme Engelliler Almanya Judo Turnuvasına katılan diğer sporcusu olan Gökmen Aydın Açık sıklette mücadele etti. 7 Sporcunun katıldığı mücadelede Alman ve İsveçli rakiplerini yenen Gökmen Aydın 73 Kiloda bronz üçüncülük madalyasını kazanan isim oldu.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.