Engelleri Eğitimle Aşıyorlar

Kategori : Genel |

BATMAN (CİHAN) – Batman’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, zihinsel, bedensel, görme, işitme, otistik ve diğer engellilik durumunda olanlara yönelik eğitim çalışmaları devam ediyor.
Bu kapsamda; Milli Eğitim Müdürlüğü, Batman’da 3 okulda engelli öğrencilere yönelik ‘Özel Eğitim Alt Sınıfları’ oluşturdu.
Batman Merkez Kültür, Metin Bostancıoğlu ve Tüpraş İlköğretim Okullarında oluşturulan sınıflarda 46 öğrenci eğitimlerini sürdürüyor.
Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan Eğitim Uygulama Okulu’nda, 6 şubede ilköğretim çağındaki 54 zihinsel engelli öğrenci 2 şubede ise 17 işitme engelli, 29 görme engelli öğrenci ile ana okul çağında 3 öğrenci eğitim alıyor.

Batman Kent Merkezinde resmi okullarda çeşitli özürlülük durumlarına göre 318 öğrenci bulunuyor. Bu öğrencilerin bir bölümü hafif zihinsel, görme ve işitme engelli gruplarını oluşturuyor.
Öte yandan, Batman genelinde eğitim çağını aşmış bin 348 kişi, özel rehabilitasyon merkezlerinde kaynaştırma, uyumluluk, rehabilitasyon ve bir çok alanda uzman kişiler nezaretinde eğitimlerini sürdürdüğü belirtildi.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.