Engellerini Spor İle Aşiyorlar

Kategori : Genel |

Elazığ’da, Harput Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği üyesi sporcular, görme engeliler arasında yapılacak turnuvalara hazırlanıyor.
     Turnuvalarda oynanacak olan futsal B1, B2, B3 ve golbol maçlarına hazırlanan oyuncular, taktik idmanlarını sentetik saha, spor salonu, güç idmanlarını ise vücut geliştirme salonunda gerçekleştiriyor.
     Kulüp başkanı aynı zamanda yüzde 50 oranda görme engelli olan Fehmi Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şubat ayında kurulan kulüpte görme engelli kişilerin bir araya gelerek toplumun bir parçası olduklarını hissetmeleri ve bir şeyler başarmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
     Kulübün kurulduktan sonra Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun desteğiyle yaklaşık 20 sporcularını Ankara’da göz muayenesinden geçirdiklerini, belirten Güler, sporcuların temmuz ayında Tokat’ta yapılacak B1 ile çeşitli tarihlerde yapılacak olan B1, B2 ve golbol maçlarına hazırlandıklarını kaydetti.
    
     -SPORCU ARIYORLAR-
    
     Güler, kulübe katılabilecek görme engelli birey sayısının fazla olmasına rağmen ailelerin tereddütünün kendilerini zorladığını söyledi.
     Sporcu bulmak için aile ziyaretleri yaptıklarını anlatan Güler, ”Görme engelli bireyleri olan ailelerden bu konuda destek bekliyoruz. Çünkü ailelerimizin bir kısmı engelli bireylerinin dışarıya çıkmaları konusunda tereddüt içerisindeler. Bu yönde sıkıntılarımız oluyor. Biz tereddütlerini gidermeye çalışıyoruz, ikna ediyoruz. Yine de bazı ailelerin tereddütleri devam ediyor” dedi.
     Güler, turnuvalara katılmak için özellikle malzeme ihtiyaçları bulunduğunu belirterek, bu yönde destek verilmesini istedi.
     Federasyon temsilcisi aynı zamanda kulüp antrenörü Oktay Kızar ise hazırlandıkları kategorilerin dışında sporcu sayılarını artırmaları halinde satranç ve judoda da faaliyet göstereceklerini söyledi.
     Kızar, ”Kulübümüzü ve katılacak sporcu kardeşlerimizin spor camiasında kenti en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak ve arkadaşlarımızın spor yaparak toplumdan dışlanmış duygularını yenmek, en azından toplam ile bütünleşebilmelerini sağlamak istiyoruz” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.