Engelli Bakicilari Akilli Sinifta Eğitim Görecek

Kategori : Genel |

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), kendine bağlı özürlü bakım evlerindeki personeli internet üzerinden eğitmeye başlayacak.  SHÇEK Özürlü Bakım Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca uygulanmaya başlanacak çalışmayla, bakıma muhtaç özürlü bireylere yönelik yürütülen hizmetlerin daha etkin ve verimli bir biçimde sürdürülmesi hedefleniyor. Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca uygulanan ‘akıllı sınıf’ aracılığıyla SHÇEK il müdürlerine, özürlü hizmetlerinden sorumlu müdür yardımcılarına, bakım hizmetleri değerlendirme heyetlerinde görevli personele interaktif konferans sistemi ile eğitim verilecek.

 SHÇEK Genel Müdürlüğü’nün, il müdürlüklerine gönderdiği yazıda, sistemin uygulanabilmesi için gerekli altyapıların oluşturulması istendi. Buna göre il ve ilçelerdeki bakım evlerinde bir sınıf oluşturulacak. Sınıfta, merkezle internet üzerinden iletişimi sağlayacak bilgisayar olacak. Söz konusu eğitimi alacak personel haftanın belirli günlerinde bir araya gelerek merkezden verilecek eğitimi alacak. Özürlü bakımında kullanılan son yöntemler, tedavilerde kullanılan teknolojik gelişmeler hakkında tertip edilecek olan eğitim, özürlülere verilecek psikolojik ve fizyolojik desteği kapsayacak.

Bakım merkezlerinde yaşayan özürlülerin yaşam kalitesinin artırılması için gerçekleştirilen uygulamada sağlıklı sonuçların alınması halinde, SHÇEK’e bağlı çocuk yuvaları, huzurevleri gibi yerlerde de aynı yöntemle personele eğitim verilecek. SHÇEK’e bağlı tüm kurum personeli, aynı anda merkezdeki uzmanlar tarafından internet üzerinden eğitime dahil edilecek. SHÇEK’e bağlı kurumlarda kalanların ihtiyaçları uzmanların merkezden vereceği dersler eşliğinde giderilmeye çalışılacak
 
Kaynak: ZAMAN

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.