Engelli Basketbolcularin Galibiyet Sevinci

Kategori : Genel |

MERSİN (CİHAN) – Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol 2. ligi D grubunda mücadele eden Toroslar Belediyesi Fiziksel Engelliler Basketbol takımı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Basketbol takımını 55-54 mağlup etti.
    Çağdaşkent Mahallesi 7. Bölge Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen müsabakanın tüm periyotlarında iyi bir oyun sergileyen Toroslar Belediyesi Fiziksel Engelliler Basketbol Takımı, Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol 2. ligi D grubunda 3. sıraya yükseldi.
    Mersin’de bedensel engelli olan çok az sayıdaki kişilerin sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerin içinde olduğunu belirten Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi Spor Kulubü bünyesinde kurulan Fiziksel Engelli Basketbol Takımının başarılı performanslarından dolayı gurur duyduklarını söyledi.


    Engelli vatandaşları Toroslar Belediyesi Spor Kulubünde spor yapmaya davet ettiklerini ifade eden Tuna, şöyle devam etti: “Her engellinin yapacağı bir spor dalı olduğuna inanıyorum. Bedensel Engelliler sporunun güzelliği galibiyetle ölçülmemelidir. Engelli bir kimsenin başkasının yardımını almadan tek başına bir şeyler başarması onların geleceğine dair olumlu umutlar vermektedir.”
    Toroslar Belediyesi Fiziksel Engelliler Kulübü Başkanı Yüksel Lofçalı kazandıkları galibiyet sevincinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.