Engelli-Engelsiz’ Karikatürleri Ödüllerini Aldi

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Buca Belediyesi ile Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin düzenlediği “Engelli-Engelsiz” konulu Buca Belediyesi 2. Karikatür Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Belediye Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Bu yıl yarışmaya İzmir, Ankara, Sinop, İstanbul, Çorum, Antalya, Tokat ve Bursa gibi çeşitli illerden ve Bulgaristan’dan 154 karikatürist, toplam 308 eserle başvurdu. Karikatüristler Niyazi Yoltaş, Eray Özbek ve Mehmet Aslan, Karikatüristler Derneği İzmir Temsilcisi Cem Koç ile Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fisun Sağbaş’tan oluşan jüri, seçimde oldukça zorlandı.

Değerlendirme sonucunda birinci Antalya’dan Kürşat Zaman, ikinci İstanbul’dan Mehmet Aslan, üçüncü Muğla’nın Fethiye ilçesinden Ferit Avcı oldu. Engin Selçuk, Mehmet Kahraman ve 12 yaşındaki bedensel engelli Mahmut Çoban mansiyon, Hicabi Demirci, Şevket Yalaz ve Aşkın Ayrancıoğlu ise jüri özel ödülü aldı. Birinciye bin, ikinciye 750, üçüncüye 500, mansiyonlara 300, jüri özel ödülü için 150 YTL verildi.

 Ödül töreninde bir konuşma yapan Buca Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Güral, “Karikatür hem güldüren hem düşündüren, çizgilerle anlam bulan bir sanat dalı. Bir kere daha anladım ki bu tür etkinlikler sanatçılarla sanatseverlerin buluştuğu, halkla iç içe olabildiği ortamlardır. Siz sanatsever halkımız ve sanatçıların destekleriyle faaliyetlerimiz devam edecek.” dedi. Bu arada yarışmaya katılan karikatürlerden oluşan sergi, 16-30 Mayıs tarihlerinde Kültür Sanat Merkezi’nde gezilebilecek.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.