Engelli Envanterine Büyük İlgi Var

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hayata geçirilen ‘Engelli envanterinin oluşturulması projesi’ engelli vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden engelli bireylere yönelik yardım ve destek hizmetlerini güçlendirmek amacıyla başlatılan projeyle engelli vatandaşların toplum yaşamına katılımlarının kolaylaştırılması hedefleniyor. “Engeliniz Bize Ulaşmanıza Engel Olmasın” sloganıyla kentte yaşayan engellilerin bilgilerinin toplanması ve hoşgörülü bir toplum yapısının oluşturulmasına destek sağlamak amaçlarıyla gerçekleştirilen projeye iki ayda yaklaşık 300 kişi başvurdu.


 Bursa’da ikamet eden, sosyal yardım ve destek ile meslek edindirme hizmetlerine başvurmak isteyen engelli vatandaşlar ya da yakınları, engellilik oranını beyan edici sağlık raporu, nüfus cüzdanı ve varsa engelli kimlik kartı fotokopileriyle Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne başvurabiliyorlar. Envanter oluşumuna katılmak isteyenler, ‘www. bursa.bel.tr’ adresinden temin edebilecekleri formu doldurarak diğer belgelerin fotokopileriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne posta veya faks aracılığıyla ya da elden teslim edebilecekler.  Proje hakkında bilgi sahibi olmak isteyen engelliler veya yakınları, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün Orhan Mahallesi Uçak Sokak No:6 Osmangazi adresine ya da 225 18 09 numaralı telefon ile 225 00 90 numaralı faksa ulaşabilecekler.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.