Engelli Genç Azmiyle Okuryazarlik Belgesi Aldi

Kategori : Genel |

ISPARTA  / YALVAÇ (CİHAN) – Isparta’nın Yalvaç ilçesinde yaşayan engelli genç, azmedip okuryazarlık belgesi aldı. İlköğretim 3. sınıfa giderken kas erimesi hastalığına yakalanan ve eğitimine mecburen ara vermek zorunda kalan Çağlar Özyiğit(19), 8 yıl sonra Kaymakamlık Engelliler Eğitim ve Eğlence Merkezi’ne gitmeye başladı. Buraya 1 yıl devam eden Özyiğit, azmi ve başarısı karşılığında okuryazarlık belgesi aldı. Belgesini Yalvaç Kaymakamı Nevzat Taşdan’ın elinden alan Çağlar Özyiğit, okumayı çok istediğini, zorluklara rağmen üniversiteyi bitirmek istediğini söyledi. Özyiğit, “Rahatsızlığım dolayısıyla okula devam edemedim. Şimdi servisle evden alıp tekrar eve götürdükleri için burada okuryazarlık belgesini aldım. Hedefim sınavlara girip bütün okulları bitirip kaymakam olmak.” dedi.

 Oğlunun sevincine ortak olan anne Gülgün Özyiğit ise, Kaymakamlık tarafından açılan Eğitim Merkezi’nin Yalvaç’taki özürlüler için güzel bir hizmet verdiğini belirtti.
 Kaymakam Nevzat Taşdan da azmin elinden hiç bir şeyin kurtulmadığını Çağlar Özyiğit’in okuryazarlık belgesini alarak gösterdiğini söyledi. Taşdan, şunları söyledi: “İnsan istedikten sonra çoğu şeyi başarabilir. Bu merkezdeki 36 kişinin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Buradaki zihinsel ve bedensel engelli farklı yaşlardan olan herkes faydalanıp muhakkak güzel şeyler öğreniyor. Hayata tutunup kendilerinin de bazı şeyleri yapabileceklerini öğreniyorlar.” şeklinde konuştu.
 Öğretmen Zekiye Çimen de Çağlar Özyğit’in yaşama sevinci ve mücadele azmini hiçbir zaman kaybetmediğini aktardı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.