Engelli Gencin Çalişma Azmi

Kategori : Genel |

Denizli’nin Honaz ilçesine bağlı Karaçay beldesinde, trafik kazasında 2 bacağını kaybeden, protez kullanan genç, kredi kullanarak açtığı akaryakıt istasyonunda hem patronluk hem de pompacılık yapıyor.
         Akın Atıcı (30), AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş seyahati sırasında bulunduğu yolcu otobüsünün Muğla’da kaza yaptığını, kazada 2 bacağını kaybettiğini belirtti.
         Tekstille uğraşırken geçirdiği trafik kazasından sonra hayatının değiştiğini ifade eden Atıcı, işini bırakmak zorunda kaldığını, protez sayesinde yürüyebildiğini söyledi.
         Geçimini sağlayabilmek için Karaçay beldesinde 60 bin TL banka kredisiyle akaryakıt istasyonu açtığını ifade eden 1 çocuk babası Atıcı, ”Engelli olduktan sonra işim bozuldu. Yaklaşık 3 yıl tedavi süreci yaşadım. Bu sürede elimde ne var ne yok harcadım ama hayata küsmedim. Geçen yıl bankadan kredi çekerek beldemde benzin istasyonu açtım. İstasyonun pompa işini de kendim yapıyorum. Eşim de bana yardımcı oluyor” dedi.
         Kendisini görenlerin ”Bu işsizlik ortamında senin bu mücadelen takdir edilecek bir durum” dediğini söyleyen Atıcı, ”Burada yaşayıp gidiyoruz. Engellilere bir mesajım var, sakın hayata küsmesinler, yaşama sımsıkı sarılıp güçlü olsunlar. 2 bacağım yok ama çalışma azmimle buraya kadar geldim” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.