Engelli Gençlerden Kisa Film Çalişmasi

Kategori : Genel |

Engellilerin senaryosunu yazdığı, yönettiği ve oynadığı 3 kısa metrajlı filmin galası yapıldı. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğünün, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ile ortaklaşa düzenlediği proje çerçevesinde film eğitimi alan engelli gençlerin çektikleri 3 kısa filmin galası, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  7 aylık eğitimde kendilerine ”senaryo ve öykü yazımı”, ”kamera çekimi”, ”film yapımı” gibi temel dersler verilen 15 engelli genç, sertifikalarını hocaları Yrd. Doç. Dr. Erkan Büker’in elinden aldı. 
         Galada, 15 kişilik ekibin derslerin bitiminde çektiği ve kendi dünyalarını anlatan, 3-15 dakika arasında değişen ”Ön Yargı”, ”Sevme Sanatı” ve ”Senin İçin” adlı kısa metraj filmler gösterildi.
         Galada engelli gençler adına, üniversite hocaları Erkan Büker ve Barış Özkaya ile galaya katılan oyuncular Nilüfer Açıkalın ve Yakup Yavru’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiye katkılarından dolayı teşekkür plaketi sunuldu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.