Engelli Gençlere ‘Grafik Ve Web Tasarim’ Kursu

Kategori : Genel |

SAMSUN / BAFRA (CİHAN) – Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Bafra Şubesi ve Eren Bilgi Akademisi tarafından hazırlanan ‘Grafik Tasarım ve Web Tasarım Eğitim Projesi’ kapsamında 16 bedensel engelli gence mesleki eğitim kursu veriliyor.
 Türkiye İş Kurumu ( İş-Kur) ve Dünya Bankası finansmanıyla gerçekleşen projenin haziran ayında başladığını söyleyen Eren Bilgi Akademisi Eğitim Uzmanı Hasan Eren, 3 ay sürecek kursun ardından Bilgisayarlı Muhasebe kursunun verileceğini kaydetti.
 Engelli gençlerin düzenlenen kursla meslek sahibi olacaklarını dile getiren Eren, kursa devamsızlık yapmadan katıldıklarında da 855 YTL alacaklarını dile getirdi.


 Kursların ‘Engellilerin İstihdamını Artırma Projesi’ kapsamında yapıldığını, bedensel engellilerin nitelikli işgücü olarak istihdamına yardımcı olmayı amaçladığını belirten Eren, “Hedefimiz engelli insanları iş hayatına kazandırmak.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.