Engelli Halil Yildirim’a Kimse Yok Mu Sahip Çikti

Kategori : Genel |

MANİSA (CİHAN) – Kimse Yokmu Derneği, gönüllüleri Mithat Tufan ve Mehmet Kocataş, bedensel engelli Halil Yıldırım’ı sevindirdi. Manisa’nın Kula ilçesinde yaşaşan Halil Yıldırım (12) kendisine hediye edilen akülü arabasıyla okula daha rahat gidebilecek.
 Kimse Yokmu Derneği, akülü arabayı ailenin başvurusu üzerine verdi. Doğuştan bedensel özürlü olan Halil Yıldırım, babaannesi yardımıyla okula gidebiliyordu. Anne babası Salihli’de çobanlık yapan uzun süredir babaannesiyle yışıyor. Maddi durumu iyi olmayan babaanne ise devlet tarafından kredili verilen ineğin geliri ile geçimini sağlıyor.

Halil Yıldırım da okula gitmediği tatil günlerinde ayakkabıcılar sitesinde işaadamı İlker Kırlı’nın yanında çalışarak harçlığını çıkarıyordu. Yıldırım, arabanın kendisine teslim edilmesine çok sevindi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.