Engelli Kadin Ayağiyla El İşi Yaparak Hayata Tutunuyor

Kategori : Genel |

BOLU  (CİHAN) – Bolu’da doğuştan engelli Şehri Güney’in (34) hayata tutunma azmi herkesin takdirini topluyor. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Güney’i evinde ziyaret etti. Başkan Güney, doğuştan bir elini ve ayağını tam olarak kullanamıyor. Buna rağmen Güney, bazı insanların elleriyle yapmakta zorlandığı beceri isteyen el işlerini ayağıyla yapıyor. Belediye Başkanı Yılmaz, dantel, oya gibi el işlerini ayağıyla yapan Güney’i evinde ziyaret ederek tebrik etti. Güney, Başkan Yılmaz’dan tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Güney, engeline rağmen hayata küsmediğini belirterek, “Ben kendimi engelli görmüyorum. 15 yıldır el işlerini yapıyorum. Benim gibi engeli olanlar arkadaşlara da tavsiyem yapabilecekleri işleri yapmalarıdır. İnsan istedikten sonra her şeyi yapabilir.” dedi.
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.