Engelli Mahmut’a Kimse Yok Mu Yardim Elini Uzatti

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Anne kucağında okula giden engelli Mahmut’a Kimse Yok Mu Erzurum Şubesi yardım elini uzattı.
 Doğuştan belden aşağısı tutmayan Abdurrahman Gazi İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisi Mahmut Karataş’a Kimse Yok Mu Derneği sahip çıktı. Palandöken Belediyesi’nin hediye ettiği bir adet tekerlekli sandalyeyi okulda derslere girişte kullanan Karataş, kula gidiş ve dönüşlerde annesinin sırtında yada kucağında yolculuk edebiliyor.
 Basında yer alan haber üzerine Kimse Yok Mu Derneği Erzurum Şube Başkanı Murat Yıldırım, engelli Karataş’a akülü aç almak ve ailesinin diğer ihtiyaçlarını gidermek için girişimlerde bulunduklarını söyledi. Karataş’ın akülü araçla okula gidip gelmesi için dernek genel merkezi ile görüştüklerini belirten Yıldırım, “Mahmut kardeşimize akülü araç hediye edeceğiz.

Belden aşağısı tutmadığı için tuvalet ihtiyacını kendi başına gideremeyen Karataş’ın bez ihtiyacı ile ailesinin diğer ihtiyaçlarını da karşılayacağız.” dedi.
 Kimse Yok Mu Derneği’nin akülü araç yardımını duyan Mahmut Karataş ise sevinç gözyaşları döktü. Karataş, akülü aracına kavuşması halinde okuluna tek başına gidip gelebileceğinin bunun da derslerindeki verimliliği arttıracağına vurgu yaparak, “Kimsenin yardımı olmadan okula akülü araçla gidip gelebilecek olmak büyük bir mutluluk. Bu sayede derslerine daha iyi çalışabilecek ve motive olabileceğim.” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.