Engelli Minikler Hünerlerini Sergiledi

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Erzurum’da Paylaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde öğrenim gören zihinsel engelli öğrenciler, Milli Egemenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde maharetlerini sergiledi.
 Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda zihinsel engelli çocuklar, hünerleri ile büyük beğeni topladı. Çocuklarını izlemeye gelen veliler gözyaşlarına hakim olamazken, Paylaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Tuncay Akpınar, “Engelli oldukları için onları aramızdan soyutlamak yerine, imkan verip eğitmek, toplum adına çok faydalı bir iştir.” dedi. Akpınar, engelli çocukların toplumdan uzaklaştırılmamasını isteyerek, “Biz, engelli çocuklarımızın, istenmesi halinde nasıl faydalı bireyler olabileceğini göstermeye çalışıyoruz. Bugün bu salonda sizlere gösterilerini sunan engelli çocuklarımız, aslında yaşama ne kadar sıkı sıkıya bağlı olduklarını gösterdiler.” dedi


 Tuncay Akpınar, davet ettikleri halde protokol mensuplarının oyuna ilgi göstermemesine alındıklarını ifade ederek, “Bizleri ve minik yavrularımızı geçen yıl da sahipsiz bırakmışlardı.” şeklinde sitemde bulundu. Kutlamaların sonunda, rehabilitasyon merkezi tarafından engelli çocukların ailelerine çeşitli hediyeler verildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.