Engelli Sporculara Antalya Büyükşehir’den Destek

Kategori : Genel |

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 3. Uluslarlararası Bedensel Engelliler Spor Turnuvası ”Turkish Cup”a her türlü desteği vereceklerini bildirdi.
Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkan Vekili Nevzat Yamaç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Akaydın’ı makamında ziyaret etti. Yamaç, 26-30 Nisan 2010 tarihleri arasında Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı’da düzenleyecekleri Uluslararası Bedensel Engelliler Spor Organizasyonu için destek istedi. 
Belediye olarak bu tür organizasyonlara her zaman destek verdiklerini belirten Akaydın, ”Nisan ayında Antalya’da yapılacak Uluslararası Bedensel Engelliler Spor Turnuvası’na her türlü desteği vereceğiz”  dedi.
         Bedensel Engelliler Federasyonu’nun, Türkiye’de birçok etkinlik yaptığını ifade eden Mustafa Akaydın, şöyle konuştu:
         ”13 ayrı spor branşında faaliyet gösteriyorlar. Bu uluslararası organizasyon Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere bakış açısı içindedir. Bu spor faaliyetlerine elimizden gelen desteği vereceğiz. Engelli sporcuları, Büyükşehir Belediyesi’nin alma gayreti içinde bulunduğu engellilere uygun yeni otobüsleri ile taşıyacağız. Gelecek yabancı sporculara Antalya tanıtım seti vereceğiz. Engellilerimize desteğimiz bundan sonra da devam edecek.”
         Bedensel Engelliler Federasyonu Başkan Vekili Nevzat Yamaç da Türkiye’de birçok ilde faaliyette bulunduklarını kaydetti. Yamaç, ”Sizin gibi bize bu kadar ilgili ve her şeyi ile destek olan bir belediye başkanı ile karşılaşmadık. Size çok teşekkür ediyoruz. Antalya 2010 yılından itibaren bedensel engellilerin faaliyet gösterdiği 13 spor branşında yurt içi ve yurt dışı yarışmaların merkezi olacaktır. Sizin desteğiniz bize güç verdi” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.