Engelli Vatandaşlar Akülü Araba Sevinci Yaşadı

Kategori : Genel |

KIRIKKALE (CİHAN) – Hollanda’da yaşayan Türk işadamının gönderdiği 20 adet akülü engelli aracı, Türk Kızılayı Kırıkkale Şubesi tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Duygulu anların yaşandığı programda araçları alan engelli vatandaşların aileleri, çocuklarının artık gün yüzünü görme fırsatı bulacaklarını söyledi.    Hollanda’da yaşayan Kırıkkaleli iş adamı Menduh Çeltik’in gönderdiği 20 akülü araç, Kırıkkale Kızılay Şubesi tarafındın engellilere teslim edildi. Yakınlarıyla dağıtım yerine gelen engelliler, yeni bir arabaya kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Yakınlarının yardımı ile arabalarını evlerine götürebilen engelliler, araçların yaşamlarına büyük kolaylık sağlayacağını ifade etti.

    Muhammed Doğan adlı engelli gencin traktör kasasına koyduğu akülü arabasında burada da binerek el sallaması bir ilginç görüntü oluşturdu.
    Engelliler iş adamı Memduh Çeltik ve Kızılay Şube Başkanı Cengiz Kaplanhan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Yıllardır dışarıya çıkamayıp toplum içine karışamadığını belirten Zeynep Aslan, araba sayesinde dışarıya çıkacak olmanın heyecanını yaşadığını söyledi.
    Hayırsever vatandaşın gönderdiği sandalye ve arabaları verecekleri kişilerin belirlenmesi için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yardım istediklerini açıklayan Kızılay Şube Başkanı Cengiz Kaplanhan ise engellilere yardımda bulunmanın mutluluğunu ancak yaşayanların bilebileceğini belirtti. Kaplanhan, “Arabaları gönderen iş adamı Menduh Çeltik’e teşekkür ederim. Burada insanların gülen yüzünü görmek beni mutlu ediyor. Tüm yorgunluğumu unutturdu. Kızılay yönetimi olarak böylesi bir yardımda bulunmanın huzurunu yaşıyoruz. Kalan sandalye ve arabaların önümüzdeki günlerde dağıtımını sürdüreceğiz.” dedi.

 

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.