Engelli Vatandaşlar Bilgisayar Öğreniyor

Kategori : Genel |

YALOVA (CİHAN) – Yalova’da Engelli Koordinasyon Merkezi engellilerin toplumsal yaşama eşit katılımını sağlamak, günlük yaşamlarında kendi başlarına yaşayabilme kapasitelerini artırmak gibi birçok konuda hizmet vermeyi sürdürüyor.
   Bu kapsamda Engelli Koordinasyon Merkezi’nde açılan bilgisayar kursu engelli vatandaşlara bilgisayarın önemli ayrıntılarını öğrenme fırsatı veriyor. 24 Mart Pazartesi günü başlayan bilgisayar kursu 9 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edecek. Engelli veri tabanına kayıtlı 13 engelli kişi için açılan kursta engelli vatandaşların sosyal hayata katılımlarını sağlamak hedefleniyor.


   Kursta bilgisayarı açma-kapama, masaüstü kavramları, klasör ve dosya oluşturma yöntemleri, Word, Excel, İnternet gibi programlar öğretilecek.
  

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.