Engelli Çocuğa Verilen Maaş Geri Istendi

Kategori : Genel |

OSMANİYE (CİHAN) – Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan işitme engelli 6 yaşındaki Murat Palas’a ödenen engelli maaşı babasının Bağkur’lu olması nedeniyle kesildi.
Kendine ait bir mermer dükkanı olan baba Hüseyin Palas, 6 yıldır Bağkur’lu olduğunu fakat Bağkur’a bir kuruş dahi ödeme yapamadığını söyleyerek, “6 yıldır suni mermer üzerine çalışıyorum fakat işlerim iyi gitmediğinden kayıt olduğum Bağkur’a bir kuruş bile yatıramadım.Ailemde hiç birimize sağlık karnesi çıkaramadım.” dedi.
Oğlu Murat’ta işitme kaybı olduğunu bu yüzden çocuğuna engelli maaşı almak için başvuruda bulunduklarını ve çocuğun maaşa bağlandığını söyleyen baba Palas, “Mal Müdürlüğünün istediği tüm belgeleri teslim ettim ve oğlum maaşa bağlandı.İlk maaşı olan 1495 TL’yi 30 Martta çektik.Tekrar maaş günü geldiğinde bize paranın yatmadığını söylediler.

 Mal Müdürlüğüne gittim maaşın kesildiğini ve bize verilen 1400 TL ise yasal faizi ile birlikte 2 bin 200 TL olarak geri alacaklarını söylediler.” dedi. Bağkur’a 30 bin TL borcum olduğunu ve bu parayı yatırmasının imkansız olduğunu söyleyen Palas, “Bağkur’a kayıtlı olabilirim fakat işlerim kötü gittiği için hiç para yatıramadım.Oğlumun tedavisini yaptıracak sağlık karnemiz bile yok.Oğlumun engelli maaşının kesilmesinin sebebi bağkurlu olmammış. Biz bağkurdan faydalanmıyoruz,faydalanma imkanımız da yok.Oğluma bağlanan maaşın kesilmesine anlam veremedim.” diyerek yapılan uygulamaya tepki gösterdi.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.