Engelli Çocuklar” Yararina Denize Girdiler

Kategori : Genel |

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan bir grup  yabancı, yeni yılın ilk gününde ”engelli çocuklar” yararına denize  girdi.
Bodrum’un Turgutreis beldesinde yaşayan ve çoğunluğunu İngiliz, İskoç ve  Hollanda vatandaşlarının oluşturduğu yabancılar, zaman zaman yağan  yağmura aldırış etmeden beldedeki Gündönümü sahilinde Bodrum Sağlık  Vakfında eğitim gören engelli çocuklar yararına denize girdi.  Yabancılardan bazıları denizde şemsiye açtı.
Denizde yaklaşık 10 dakika yüzen ve ülkelerine ait bayraklar ile Türk  bayrağı açan yabancılara, Türk vatandaşları alkışlarla destek verdi.
       Denize giren İngiliz vatandaşı John Saywell, gazetecilere,  arkadaşlarıyla birlikte Turgutreis beldesinde yaşadıklarını söyledi.  Saywell, ”Son 3 yıldır yılın ilk gününde denize giriyoruz. Bizim  amacımız Bodrum Sağlık Vakfında eğitim gören engelli çocukların  eğitimlerine katkı sağlamak. Bizleri izlemeye gelen yabancılar ve Türk  vatandaşları bizim aracılığımızla vakfa maddi ve manevi destek  sağlıyorlar” dedi.
       Bodrum Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Müdürü Şafak Yaşar ise etkinlik  kapsamında toplanan yardımların vakıfta eğitim gören öğrenciler için  kullanılacağını belirtti.
       Yaşar, ”Geçen yıl aynı etkinlik kapsamında toplanan paralarla vakfın  kütüphanesi oluşturuldu. Bu yıl toplanan yardımlarla ise vakfın başka  bir eksiği karşılanacak, bunun ne olacağına etkinliğe katılanlarla  birlikte karar vereceğiz” diye konuştu.
       Yabancıların denize girişisırasında zaman zaman yağan yağmura aldırış  etmeden denize girdiler. yabancıların bazıları denizde şemsiye açtılar.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.