Engelli Çocuklar Hem Yüzme Öğreniyor Hem Serinliyor

Kategori : Genel |

ADANA (CİHAN) – Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Çocuklarımız Yüzme Öğrenecek, Anaların Yüreği Yanmayacak’ sloganı ile düzenlediği yüzme kursları devam ediyor. Belediyenin engelliler için ayırdığı havuzda 500’ü aşkın engelli çocuk, hem yüzme öğreniyor hem de serinliyor. Yüreğir’deki Sinanpaşa Yüzme Havuzu’nun yaz sezonu boyunca engelli vatandaşlara hizmet vereceğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı ve Sportif Faaliyetler Sorumlusu Tuncer Akdoğan, “40 havuzumuzdan 1 havuzu engelli yavrularımız için tahsis ettik. Kayıt yaptıran 500’ü aşkın engelli çocuk hem yüzme öğrenirken hem de aşırı sıcakta serinlemenin keyfini yaşıyor.” dedi.

    Büyükşehir Belediyesi’nin 6 yıl önce başlattığı yüzme kurslarında son 5 yılda 81 bin, bu yıl da 20 bin çocuğun yüzme öğreneceğini ifade eden Akdoğan, okullar açılıncaya kadar yüzme öğrenen çocuk sayısının 101 bini bulacağını vurguladı. Engelli çocuklar için ayrılan Sinanpaşa Yüzme Havuzu’ndaki kursların da devam ettiğini bildiren Akdoğan, “Buradaki havuzumuzdan bütün engellilerimiz yararlanmaktadır. Kurslarımız uzman hocalar nezaretindeki haftanın 5 günü olmak üzere 3 hafta sürmektedir. Havuzumuz öğleden sonra ise yüzme bilen engelli vatandaşlarımızın hizmetinde ücretsiz açılmaktadır” diye konuştu.
    Akdoğan, terlik, şapka, şort, mayo, tişört, havluları ücretsiz verilen engelli çocukların, fotoğraflı yüzme havuzu giriş kartlarıyla, kurs süresince belediye otobüslerinden de ücretsiz yararlandığını sözlerine ekledi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir