Engelli Çocuklar İstanbul Topaç Şenliği’nde Buluştu

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Eyüp Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Merkezi’nin de işbirliğiyle yapılan “İstanbul Topaç Şenliği” Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), Eyüp Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Merkezi ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti işbirliğiyle yapılan “İstanbul Topaç Şenliği” Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirildi.
İSÖM’un düzenlediği Özürlü Çocuklar Yaz Okulu etkinlikleri “Topaç Şenliği” ile başladı. Yaz okullarına katılan İstanbullu 240 engelli çocuk, topaçlarıyla Sultanahmet Meydanı’nda buluştu.


İstanbul’un simgelerinden olan Galata ve Kız Kulesi figürlü topaçlar, İSÖM’lu çocukların elinde döndü. Topaç Şenliği’nde çocuklar doyasıya eğlendi.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.