Engelli İstihdami

Kategori : Genel |

McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Serim, İŞKUR, Fiziksel Engelliler Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle birlikte yürüttükleri çalışmayla, şu anda 60’ı zihinsel engelli olmak üzere toplamda 112 engellinin restoranlarında çalıştığını anlatarak, şöyle konuştu:
     ”Zihinsel engelli arkadaşlarımızın restoranlarda gösterdiği performanstan çok memnunuz ve kendilerinin gelişimine de katkı sağladığını düşünüyoruz. Diğer çalışanlardan hiçbir farkları yok. Ekip şefliğine kadar yükselenler var. Restoranlar da onların çalışmasından çok memnun.”
         
     -”2008’DE HIZLI SERVİS RESTORANLARINDA GELİŞME YAŞANDI”-
   
     Türkiye McDonald’s’ın globalde başarılı olduğu uygulamalardan birinin, ”Alo Servis” olduğunu belirten Serim, ”Sistemde Türkiye McDonald’s’ın Alo Servis uygulaması örnek olarak gösteriliyor. Hatta bir çok ülke de gelip bizden bu konuda bilgi istiyor. Kendilerine de destek veriyoruz zaman zaman” dedi.
     Serim, hızlı servis restoranlarında 2008 yılında gelişme olduğunu düşündüğünü ifade ederek, ”Yeni oyuncular da geldi sektöre ve 2009 yılında da daha yeni oyuncular gelmek isteyecek 2008 yılının performansına bakarak” değerlendirmesinde bulundu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.