Engelli Ögrenciler Pet Şişe Ve Damacanalarla Konser Verdi

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Narlıdere Belediyesi Engelliler Eğitim Merkezi’ndeki zihinsel ve bedensel engelli çocuklar, eğitmen Teoman Balcı yönetiminde İzmir Ekonomi Üniversitesi Ritim Kulübü öğrencileriyle birlikte mini konser verdi. Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte ritim konusunda çok başarılı oldukları gözlenen çocukların keyfine diyecek yoktu. Birbirleriyle çok iyi anlaştıkları gözlenen çocuklar şakalar yapmayı da ihmal etmedi. Pet şişelerden oluşan enstrümanlar eşliğinde şarkılar söyleyen çocuklara hocaları da eşlik etti. Basın mensuplarına bilgi veren eğitmen Teoman Balcı, dünya çapında ses getirecek çalışmalar yapacaklarını söyledi.

 Çevre bilinci oluşturmak için pet şişe ve damacana kullandıklarını, kuraklıkla karşı karşıya kaldığımız için su tasarrufu konusunda bir mesaj vermek istediklerini dile getirdi. Balcı, “Başarılı  çocuklardan oluşan bir grupla 23 Nisan’da İstanbul’a gideceğiz ve ondan sonra dünya festivallerine açılmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.
 Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da çalışmanın çocukların  terapisine katkı sağladığın söyledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.