Engelli Öğrencilere Abd’den Destek

Kategori : Genel |

 Amerikalı 20 öğrenci ve eğitmenleri, Bodrum Sağlık Vakfında eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli öğrencilere destek amacıyla Muğla’nın Bodrum ilçesine geldi.
         Amerikanı’nın Colorado eyaletindeki Conifer High School’da eğitim gören öğrenciler ve eğitmenleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Turgutreis’teki Bodrum Sağlık Vakfında çalışmalara başladı. Zihinsel ve bedensel engelli öğrencileri ziyaret eden ABD’li öğrenciler, seramik atölyesinde öğrencilerle çalışma yaptı, vakfın çevresini temizledi.
         Bodrum Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Müdürü Şafak Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Amerikalı grubu ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Yaşar, ”Amerikalı öğrenciler, vakfın günlük programına entegre oluyor. Öğrenciler, merkezimizdeki derslere giriyor, çevre temizliği yapıyor, seramik atölyesinde üretime katılıyor ve engelli öğrencilerle kaynaşıyor” dedi.
         ABD’li öğretmenlerden Amanda Gill ise daha önce Güney Amerika’daki bazı ülkelerde benzer projeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ”Türkiye’ye ilk kez geldik. Bodrum çok güzel. Vakfın çalışmalarını da çok beğendik” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.